BİZİ TAKİP EDİN
ONLINE SATIŞ
EN
AnasayfaBlogFındık Kreması Faydaları Nelerdir?

Fındık Kreması Faydaları Nelerdir?

Ülkemizde Karadeniz Bölgesi’nde yetiştirilen ve ülkemizde en çok tüketilen kuruyemiş çeşitlerinden biri olan fındığın bilinen birçok faydası bulunmaktadır. Aynı zamanda fındık sağladığı faydalardan dolayı sadece ülkemizde değil dünyada da en çok tüketilen kuruyemiş çeşitleri arasında yer almaktadır. 

Fındık, sahip olduğu zengin besin içeriğinin sağladığı faydalar sayesinde sadece çiğ olarak değil farklı şekillerde de kullanılmaktadır. En sık kullanımı tatlı çeşitlerinde görülse de sadece fındık ile hazırlanan tatlı çeşitleri de bulunmaktadır. Bunların başında ise fındık ezmesi ve fındık kreması gelmektedir. 

Fındık kreması, fındık ve kakaosunun bir araya gelmesi ile hazırlanan bir tatlı çeşididir. İki zengin besin içeriğine sahip besinin bir araya gelmesi ile ortaya hem lezzetli hem de sağlıklı bir lezzet ortaya çıkmaktadır. Fındık kreması faydalarından bahsedecek olursak ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Fındık kreması yapımında peynir altı suyu tozu kullanılmaktadır. Bu da fındık kremasındaki protein oranının yükselmesini sağlamaktadır. Çocukların gelişiminde, sporcuların kas dokularını korumasında ve sağlıklı bir yaşam için protein en önemli besinlerden biridir. 

  2. Fındık kreması içerisinde bulunan bir diğer önemli besin içeriği ise potasyumdur. Potasyum başta kalp, kas ve kemik sağlığı olmak üzere vücudumuzda bulunan bütün sistemlerin sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır. 

  3. 100 gram fındık kreması içerisinde 231,0 mg kalsiyum bulunmaktadır. Kalsiyum özellikle gelişim çağındaki çocuklar başta olmak üzere kemik yapımını desteklemek ve kemik sağlığını korumak için en önemli mineraldir. 

Fındık kremasının bütün bu faydalarının yanı sıra önemli bir enerji kaynağı olması, kan basıncını kontrol altında tutmaya yardımcı olması bilinen diğer faydaları arasında yer almaktadır.